15. Duruşması görülen futbolda şike davası olarak bilinen fetö/pdy yapılanmasının futbol yargılaması.
Öyle bir dava ki Fenerbahçe ailesi bugün bu davalar hakkında bir kamuoyu oluşturmadı. Basın zaten olumlu bir haber olursa kafasını kuma gömecektir, olumsuz çıkması için yargıtay'daki aslanlar arı gibi çalışıyor fakat başta kulüp olmak üzere Fenerbahçeli kısıtlı medya gücü ve büyük Fenerbahçe taraftarı uyuyor. İki tane hukukçu göndermek ile olmaz bu tarz işler. Gündeme sokmak, konuşulmasını sağlamak gerekirdi ama öyle hit şey göremiyorum.
Türkiye'de adalet böyle işliyor maalesef, Şule çet davası başta olmak üzere gündemi zorlandığımız müddetçe hak elde edemiyoruz. Aziz yıldırım bugün başkan olsaydı bu dava için daha fazlasını olusturabilirdi gibi geliyor. Ali koç bu ülke kurumlarına haddinden fazla güveniyor bence.
Davanın ilk gününe gelirsek 2 tanık gelmesi gerekiyormuş ama " gelmemiş ", nasıl gelmezler bilmiyorum, defalarca erteleme oldu ama bu tanıklar gelememiş. Yarına sarkmış bu kişilerin gelmesi. Onun dışında mahkemeye giden kulüp avukatımız Naim karakaya'nın açıklamalarını paylaşıyorum.
Link
Fenerbahçe ailesindeki bu bosvermislik bizi bu davada mahkum edebilir, acilen bir arada hareket etmemiz gerek tabi buna kulüp öncülük etmek zorunda.
3. Gün duruşmalarında da bir sonuç çıkmadı. Mahkeme neden bitirmiyor bu Davaları artık sıktı. 15. Duruşmalardı bunlar. Herhalde 20-25 arası karar verecekler.
Bu dava bitmesin diye özel bir çaba var. Temmuz'u ilk haftasından Kasım'ın sonuna erteleme demek yaklaşık 5 aylık erteleme demek. Yazıktır bu kadar bekletilmek.
" Yargıtaydaki aslanlar" verilen görevi yerine getiriyor olsa gerek.
Edit : sinirimi alamadım, 5 ay ertele sonra 5 ay daha ertele delirmemek elde değil. Bu sürecin sonu yok mu arkadaş. Bu kadar uzatılacak ne var.
AKP hükumetinin yönettiği siyasi bir davadır. Çıkacak sonuç hiç bir zaman kabul gören ve adalet teslim eden bir karar olmayacaktır.

Ülkedeki Karadeniz kökenli onlarca milletvekilinin şike üzerinden Karadeniz bölgesinde oy toplayıp, gazetelere televizyonlara açıklama yaptıkları gerçeği ortada iken bu davanın bir sonucu olsa bile hiç kimseyi memnun etmeyecektir. unutulması için belki de suni gündemler üretilecektir.

Aziz Yıldırım'a olan asıl kızgınlığım hapisten çıktıktan sonraki dönemde sportif başarı için eskisi kadar motive değildi, ona rağmen çok maliyetli ve plansız kadrolar kurdu, gelecek dönem gelirlerini bile harcadı. Bununla birlikte hem sportif olarak başarısız oldu hem de dava sürecinde pasif kaldı. Özellikle başkanlığı sonrasında tamamen kendini geri çekmesi bana bu süreçte bir pazarlığın içinde olduğunu düşündürüyor.

En Basit örneği, Nihat özdemir'in yönetimden ayrıldıktan sonra aldığı büyük projeler, daha sonra tff başkanlığı, aldığı yeni büyük projeler ve bugün içinde bulunduğu 3 temmuz sürecine bile gölge düşüren açıklamaları.

Bu ülkede hiç bir şey maalesef temiz değildir, özellikle içinde büyük miktarda para varsa temiz olma ihtimali yoktur. Bunun sebebi de çok net bir şekilde ülkemiz insanlarının kötü olmasıdır.
istanbul'da yeniden görülmeye başlanan dava bu. aziz yıldırım bugün bu davada aşağıdaki savunmayı yapmıştır.
______________________________________________________
link
edit: bu sözlükte neden ben o kadar uğraştığım halde tolken hatası mıdır nedir alıyorum. sonrasında yazdıklarım iç içe geçiyor.
yönetim ne zaman bu soruna eğilecek ve ne zaman çözecek. artık can sıkmaya başladı. yarım saatimi bu uzun savunmanın önemli
noktaların işaretlemekle, haberi olmayan renkdaşları bilgilendirmek için sözlükte mutlaka yer alması gereken bir başlık için ayırıyorum,
fakat sürekli bu hatalarla uğraşıyorum. kaçıncı defa dile getirdiğim bu sorunun ivedilikle çözülmesini bekliyorum.
bugün çağlayan adliyesinde bir duruşma var. yine erteleneceğini kestirmek çok zor değil. tahminimce mart 2021'e ertelenecektir.

saat 10.00'da başlamış duruşma.

not: en son 1-3 temmuz 2020 tarihinde vardı bu duruşma ve yaklaşık 4,5 ay ertelendi. muhtemelen yine ertelenecektir.

--- alıntı ---

Bugün yeniden görülmeye başlanan duruşmaya; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri Fethi Pekin, Burak Kızılhan, eski başkan Aziz Yıldırım, eski yöneticiler Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım, Önder Fırat, İlhan Ekşioğlu, Cenk Başak ve avukat Naim Karakaya katıldı.
--- alıntı ---

(*)