Vizyon başkanın 2000s Aziz Yıldırım gibi davranmaya başladığının ispatı.

Sakın para sizin sorununuz demeyin, sonra gene fener ol diye kanal kanal ağlayan ben değilim. 2 yıldır doğru düzgün oynamayan birisini sırf geçmişine saygı duyup getirmek çok büyük yanlış.

Aynı hazla falcao geldi bu ülkeye, hala da burada. O zaman da gsliler tek ayakla bile uçar kaçar bu ligde diyordu. Geldiğimiz noktada Göndermeye çalışıyorlar aylardır. Böyle saçma sapan işleri ne zaman bırakacağız bilmiyorum.

Bizim oyun oynamamız gerekiyor, bizim isimler değil sistem üzerinden devam etmemiz gerekiyor ama hala ama hala klasik 10 numara sevdası bitmiyor.

Ne alex'miş arkadaş. Bitmedi gitti su sevda.

edit :

rustiyesokak
'ın cevabına buradan cevap vereyim.

19/20 sezonunda mesut 18'li epl maçı olmak üzere toplam 23 maça çıkmış ve 1 gol 3 asistlik performans vermiş. epl'de ortalama 80 dakika süre almış bu 18 maçta.

18/19 sezonunda ise mesut 24'ü epl olmak üzere toplam 35 maça çıkmış. bu 35 lig maçında 6 gol 3 asistlik performansı var. aldığı süre ise epl'de ortalama maç başına 72 dakika.

17/18 sezonunda ise yine 35 maça çıkan mesut, bu maçlardan 26 adetini epl'de oynamış olup maç başına 83 dakika süre almış. bu sezonda tüm kulvarlarda toplam 5 gol 14 asistlik katkısı olmuş arsenal'e.

radamel falcao'ya gelirsek

16/17 sezonunda monaco'da tüm kulvarlarda toplam 43 maça çıkmış bunların 29 tanesi ligue 1'de. bu sezon toplam 30 gol 6 asistlik performans vermiş ki 21 gol 5 asist direkt lig maçlarında ve ortalama 66 dakika süre almış.

17/18 sezonunda ise yine tüm kulvarlarda toplam 36 maça çıkarken 26 tanesi lig maçı. ligde ortalama 82 dakika süre alırken ligde attığı gol sayısı 18 gol ve 5 adet de asisti var. bu sezon toplam skoru ise 24 gol 5 asist.

18/19 sezonunda ise 39 maç oynamış tüm kulvarlarda ve 33 tanesi direkt lig maçı. bu 33 maçta ortalama aldığı süre 77 dakika ve 15 gol 2 asistlik katkı vermiş lig maçlarında.

neden bu iki futbolcuyu kıyaslıyorum peki ?

çünkü iki futbolcu da benzer beklenti ile geldi-gelecek. falcao kadar belki maaş veremeyiz özil'e ama 1-2 milyon euro da olmasını beklemesin kimse. bu kadar kariyerli bir isim başkan olsa bile takımın en çok kazananı olmak ister bu tartışmaya kapalı bir mevzu.

ikinci olarak ben mesut'un kafada futbolu bıraktığını düşünüyorum. belki falcao gibi krtik sakatlık geçmişi yok. ama almanya altyapısı almış olması onu alman disipline sahip anlamı da çıkartmaz. benim ağzım çok yandı böyle transferlerden, unutmayın sosa bile çöp diyoruz camia olarak. evet bazı maçları çıkıp alır ve ağzımıza bir kaşık bal çalar , buna itiraz yok. istikrar peki ? hiç zannemiyorum.. ahengi bozar mı ? bence evet. ayrıca kendimizi sürekli avuturuz işte savunma arkasına iyi top atıyor ama forvetler kötü. boşa çıkıyor ama atan yok falan gibi.

uzattım farkındayım ama mesut özil futbolu bırakmamış olsa yeteneklerine arsenal saygı gösterip kadroya almaz mıydı ?