Daha once basliginin acilmis olduguna emin oldugum fakat basliginin nereye gittigini anlamadigim arazilerdir.
Bu araziler soyle:
1. ATAŞEHİR'DE bulunan Fenerbahçe Ülker Sports Arena.
2. ATAŞEHİR Kayışdağı'ndaki Fenerbahçe Koleji'nin bulunduğu 26.5 dönümlük arazi. (70 milyon TL'ye alındı, değerini 3'e katladı)
3. ÜLKER Sports Arena'nın yanında yer alan 50 dönüm arazi. Yapılacak projeyle buradan 100 milyon dolarlık bir gelir bekleniyor.
4. ANKARA İncek'te yer alan 32 dönüm arazi üzerine kurulu yaklaşık 8.5 dönüm kullanım alanı olan Winner Incek Hotel'in yer aldığı tesis.
5. DÜZCE Topuk Yaylası'nda yer alan Serkan Acar Resort&Sports Tesisleri. GEBZE'DE altyapının taşınmasının planlandığı 250 dönümlük arazi.
6. ANTALYA'DA 107 dönümlük arazi. Buraya Fenerbahçe Evi ve Topuk Yaylası benzeri bir kamp tesisi yapılması hedefleniyor.
7. KADIKÖY'DE yer alan Todori Tesisleri.
8. FENERBAHÇE Kürek Şubesi Sapanca Tesisleri.
9. FENERBAHÇE Evleri arazileri. (Edirne 16 dönüm, Düzce 20 dönüm.)
10. CAN Bartu Tesisleri'nin karşısında yer alan 230 dönümlük arazi. Arazinin kısa sürede kulübe tahsis edilmesi bekleniyor. Buraya Fenerbahçe Üniversitesi kampüsü kurulacak
11. Kenan evren lisesi arazisi.

Kaynak: google.com
--------
Aziz yildirim zamaninda bu arazilerin degerinin 300-400m euro bandinda oldugunu soylemis, fenerbshce paraya ihtiyaci olursa bunlari satabilir demisti.

Simdilik bu arazileri satamiyoruz cunku temlikli. 2023'e kadar temlikli hem de. Ondan sonra satma hakkimiz doguyor. Kulubun icinde bulundugu mali durumu buradan anlayabilirsiniz.
Bu basligi niye actim? Cunku eger bankalar birligi anlasmasi imzalanirsa yarin bir gun bankalar birligi denen olusum bu araziler uzerinde hak talep edebilecek. Kendi adamlarini yerlestirebilecekler kulube. Bunun icin diyorum ki tbb ile anlasma imzalanmamasi lazim cunku cok agir sartlar iceriyor.
Yarin bu arazilerin temlikleri kalktiginda satmak istesek satamayacagiz eger bankalar birligi anlasmasi imzalarsak. Asil problem de burada basliyor iste. Kulup, hem degerlerinin bosaltilabilecegi hem de mallarinin bosaltilabilecegi gercegi ile karsi karsiya.

Yonetimin bu arazilerin farkinda oldugunu dusunuyorum. Umarim oyledir. Cunku ileride bize hem arsa hem de para anlaminda cokca katki saglayacak bu araziler.