5. Hafta maçı.

2 penaltı golü ile 2-0 öne geçmediği müddetçe gs bu maçtan puan alamaz. Feghoulie ve belhabda süre alacak mı merak ediyorum. Müthiş Taylan! da sakat deniliyordu, izleyecek vaktim olmayacak ama bakalım. Tartışmaya açık olacak hakem kararları olmaz umarım.
ilk 11 oyuncularının altısı 30 yaş ve üstü, geri kalanlardan ikisinin de kiralık olduğu toplama, vasat ve bitik takım galatsaaray'ın bir şamar yiyeceği maç daha olacak. sezona formda giren efecan'ın sakatlanması ve bu seviyelerin futbolcusu olmayan tayfur bingöl'ün onun yerine oynayacak olması galatasaray için avantaj gibi görünse de, davidson-bakasetas ve bareiro üçlüsüne karşı epey zorlanacaklar.
umarım alanyaspor dün bizim aleyhimize verilen penaltının aynısını atarak yener galatasaray'ı.
Tamamen objektif bir şekilde söylüyorum, galatasaray'ın bu maçtan puan veya puanlar alma ihtimali yok. Taylan antalyalı sakat ve ortasahada alternatifleri yok, takımın hücumdaki kağıt üstü en iyi iki adamı feghouli ve belhanda'nın yönetim parasına konmuş üzerine taraftarın Önüne atmış, zaten mental olarak sorunlu tipler. Falcao desen o eski halinden kırıntı yok, istiyor ama yapamıyor. Kasımpaşa maçında o dağlara taşlara attığı şutu görünce net bitik olduğunu anladım, eski falcao 100 kere aynı pozisyonuna girse 100'ünde de atardı. Kalecisi zaten sıkıntılı. Galatasaray bu maç sonrası ciddi bir kaosa girer diye tahmin ediyorum.

Hadi inşallah.
alanyaspor'un iyi bir futbolla terim balonunu patlatacağı maç. gs taraftarı imparator diye kendini kandırmaya devam etsin devir artık genç, başarıya aç ve güncel gelişmeleri takip eden hocaların(*) devri.
davidsondan gol veya goller beklediğim maç. galatasarayın bu oyuncu grubu ve oyun şablonuyla 3 puanı bırakın 1 puan alması bile mümkün görünmüyor. galatasaray bu maç ile ligte bende varım veya yokum diyecektir. izleyip göreceğiz. umarım ilerde yine arda/babel falcao feghouli ile çıkarlar. (*)
5. hafta itibariyle ligin liderini belirleyecek maçtır. alanyaspor yenilmezse onlar lider oluyor, yenilirlerse biz.

çok anlamı yok tabii bunun henüz bu haftada ama yazalım yine de.
berabere bitmesini beklediğim maç. açıkçası galatasaray bugüne kadar oynadığı oyunla kazanacak gibi bir izlenim vermiyor. alanyaspor ise formda ve kazanabilir ama galatasaray'ı deplasmanda yenebilecek tecrübesi var mı emin değilim. tipik mücadelesi bol ama üretkenliği az maç gibi duruyor. ha akşama çok zevkli ve bol gollü bir maç izlersek karışmam.
hakemlerin ve görünmez güçlerin, gs'yi galip getirmek adına her türlü kahpeliğe imza atacağı ama yine de alanyaspor'un kazanacağı maç olacaktır.
teyakkuzda kalın, akşama mevzu var.