Bana göre sezonun en kritik maçı. Her ne kadar formsuz olsa da ersun hoca'nın çanakkale geçilmez futbolunun galatasaray'a oldukça ters geleceği fikrindeyim. Yine ersun yanal istediği kadar formsuz olsun bu maça özel hazırlanacaktır.

Ersun Hoca 3 büyüklerle oynadığı bütün maclara oldukça farklı hazırlanır ve de diğer anadolu takımı hocalarına göre oldukça yüksek puan ortalamalarına sahiptir. Fenerbahçe kariyer hariç, Galatasaray'a karşı 7 galibiyet, 8 beraberlik, 14 mağlubiyet almış. Takdir edersiniz ki Ligi sekizinci dokuzuncu bitiren, kadrosu anadolu takımlarından hallice trabzonspor'un başında çıktığı maçları istatistikdışı bırakmıyorum. Yani galatasaray'a karşı çıktığı maçların yarısından fazlasından puan almış.

Yine bu maça sezonun en kritik maçlarından biri dememin esas sebebi galatasaray'ın gelecek hafta karagümrükle oynayacak olması. Yine karagümrük'ün de oyun olarak galatasaray'a oldukça ters geleceği kanaatindeyim. Çok düşük ihtimal fakat bu iki hafta bence galatasaray'ın seri puan kaybetme ihtimali en yüksek haftalar. Eğer zaten galatasaray bu iki haftadan galip çıkarsa zımbacı bence çok daha kolay lokma olacaktır. Olur da tökezleyerek giderlerse bir ihtimal belki zımbacı da bir parça kopartabilir. Tabii fenerbahçe nefreti ağır basmaz ve de hedefi kalırsa. futbol topu yuvarlıktır belki istanbulspor'a bile puan kaybedebilirler fakat benim olasılık tahminim önümüzdeki iki hafta puan kaybetme ihtimallerinin daha yüksek olduğu şeklinde. Özellikle seri puan kaybederlerse yukarıda bahsettiğim gibi diğer maçları da riske edeceklerdir.

Yanlış anlaşılmasın bu yaptığım şampiyonluk hesabı falan değil. Biz bu futbol ile daha çok puan kaybederiz. Daha da ötesi ite kaka ilerlesek bile jesus'un derbiyi kazanbileceğine inancım yok. Jesus'u fenerbahçe'ye saygısızlık yaptığında yani vaktinde kovsaydık bence şampiyonduk.
Gs'nin ite kaka tek farkli galibiyetiyle sonuclanacak mac. Bunlarin puan kaybi bjk deplasmaninda gelecek, kendimi ona gore hazirladim. Eger olurda bu macta bile takilirlarsa gule oynaya sampiyon oluruz cunku bizden daha da gergin ve panik durumdalar.
ağlak gs'ye kaybettirmezler dediğim maç. tek dileğim bu kibirli camiaya darbeyi kendi sahalarında bizzat vurarak yapmamız. bu duyguyu yaşamadan futbol hayatlarının sürmemesi dileğim.
Baya entry girildigi icin tekrardan yazmak istedim, gs'nin puan kaybedecegi mac bu degil. Fazla yukselmemek lazim, alanya otobus cekmeyi deneyecektir ama care olacagini sanmiyorum. Olasi bir kart cezasi ya da kritik oyuncularin hafif bir sakatlik yasamalari bu macin bize en buyuk getirileri olacaktir.
Alanyaspor'un bariz üstün oynadığı maç. Galatasaray'ın hala daha ciddiye alınır pozisyonu bile yok. Bir duran toptan attılar, diğer golde şapkadan tavşan çıkardılar. Buna karşılık alanyaspor 3 önemli fırsatı tepti. Bu akşam galatasaray puan bırakmak zorunda.