galatasaray'ın stadının açılışını yaptığımız maç. ms: 1-2
bu maçta aldığımız 3 puanla yolumuza devam etmiştik. sonrasında ise 2010-2011 şampiyonluğuna ulaşmıştık.
Galatasaray büyük bir öfkeyle karşımıza çıkmıştı. Bizim 2018-19’da yaşadığımız gibi 10-11’de onlar çok tatsız bir yıl yaşıyorlardı ve abdürrahim albayrak’ın da dediği gibi tek bir şey istemişlerdi o da bu maçtı.
kazım sezona bizle başlamış devre arası Galatasaray’a geçmişti. Bize karşı en öfkeli futbolcu da kendisiydi. Arka planda ne yaşadı da böyle oldu bilmiyoruz tabi ama sonuç olarak bize gol sonrası kulübemize yaptığı hareket çok ahlaksızcaydı. Sen Fenerbahçe’de chelsea’ye çeyrek finalde gol atan adamsın. 2007-2010 arası birçok şey yaşamışız, gençliğinin baharında buradasın İngiltere’de yaşamayacağın sevgiyi görmüştün, tüm bunların ışığında yaptığı büyük ahlaksızlıktı.
neyse maça dönersek Galatasaray çok gol kaçırıyordu biz iyi değildik ama bir doktora sahiptik. Bir duran top bir hızla gelişen atak sonrası 10 dakikada 2-1 üstünlüğe taşımıştı bizi.

İlerleyen dönemler için tekrar hatırlatmakta fayda var. Ali sami yen spor kompleksi türk telekom arena’nın ilk mağlubiyetini Galatasaray bu maçta yaşamıştır.