2022-2023 sezonu 7. hafta karşılaşması
Yayın: beIN Sports
Hüseyin göçek'in yöneteceği süper lig 2022-2023 sezonu 7. hafta karşılaşması. başlama saati 20:00
hüseyin göcek'in atandığı maçtır, konyaspor gs maçından sonra kısmen düzelmeler görülse de takım ve taraftarlar her türlü eyyama hazır olmalıdır.
Taktiksel olarak oyun anlayışlarına bakarsak en rahat çözüp yeneceğimiz takımlardan birisi alanyaspor. Farioli, kaleden pasla çıkma anlayışında inatçı bir teknik direktör. Maç içinde Hata yapıp gol yeseler bile bu oyunda ısrar etme gibi garip huyları var. O yüzden kolay gol buluruz gibi hissediyorum. Puan kaybı sürpriz olur bence.
zajc, emre mor, arda ve serdar dursun'un son maçlarda neredeyse süreleri yok. kadrodaki en soğuk isimler oldukları için milli ara öncesi bu oyuncuları da diğerleri gibi sıcak tutmak adına sahaya öyle ya da böyle atmakta fayda var. zajc ve emre'yi 11 başlatıp, ikinci yarıda arda ve serdar dursun'u oyuna alabiliriz. tamamen iyi niyetli düşündüğüm için yazdım bunları, kadrodaki bütün oyuncuları hazır tutmak takım adına faydalıdır. oynamazlarsa da bir şey diyemem, yeter ki takım kazansın.

maça gelirsek farioli denilen arkadaş kalenin ağzında bile pas yaparak çıkmayı seven bir hoca. iyi yaptığımız presi gene iyi yapıp kapılan toplarla skoru erken bularak farka gideceğiz inşallah.

tanım: bjk derbisi öncesi hem morallenme hem de rakiplere gözdağı verme maçımız.
hız kesmeden vurup geçmemiz gereken maç. altay szalai serdar a. gustavo maçın bankoları görünüyor ama serdar aziz yada gustavo'dan birini kesip lig başındaki gibi arao'yu 3. stoper olarak da oynatabilir, diğer 7 oyuncu papatya falı; kenarlarda çoklu kombinasyon var aloiski-ferdi, ferdi-osayi, aloiski-osayi, ortada arao-ismail, ismail-crespo, arao-crespo olabilir yada bunlardan birini oynatır hatta denkleme mhy ve zajc'ın katılma ihtimali de var, ileri ikilide serdar dursun haricinde kalan dörtlüden herhangi ikisi oynayacak ben pedro michy yapmasını bekliyorum, sağda irfan can oynayacak gibi ama emre mor'un da şansı var, sol içte rossi yada son maçlarda oynattığı lincoln belkide mhy forma giyecek... kadro kadro değil çoktan seçmeli sınav; yine de 11 tahminimizi yapalım;

--------joao-------michy-------


aloiski---rossi----irfan----osayi

----------------ismail---------------

---szalai------serdar-----gustavo

------------------altay----------------
alanyaspor'un pasla çıkma anlayışına karşı yapacağımız presin belirleyici olacağını düşündüğüm maç.
Bu maçta genel oyun anlayışı ile oynarsa Alanyaspor, baskıdan çıkamaz. Ancak bence uzun vuracaklar bu maçta. Risk bölgesinden topu çıkarmakta zorlanırlar öbür türlü.

Milli ara öncesindeki son maçımız.
Başlama saati 20:00
maçkolik'te muhtemel 11 ve dizilişimizin şu şekilde verildiği maç;

----joshua-----pedro------michy---

aloiski-----crespo----arao-----ferdi-

------szalai------serdar-----gustavo--

---------------------altay-----------------


bu 11 çıksa bile dizilişin böyle olacağını sanmıyorum, joshua sola yakın michy merkezde pedro forvet arkasında oynar; 3-4-3 değil 3-4-1-2 düzeniyle oynarız diye düşünüyorum.
Fenerbahçe: Altay, Alioski, Szalai, Gustavo, Ferdi, Crespo, Arao, Rossi, Emre Mor, Valencia, Joao Pedro.

Alanyaspor: Runarsson, Balkovec, Fatih, Furkan, Pereira, Fer, Efkan, Zinedine Ferhat, Efecan, Candeias, Eduardo.