Türkiye basketbol ligi maçımız. Yaklaşık 7 dakika evvel başladı. Yayın tivibu.
Gaziantep basketbol koçu markovic teknik faul alınca soyunma odasına gitti. Anlamadık iki teknik faul mu aldı ne oldu??? Skor 14-29

Edit : ihraç olmuş.
İlk yarısı 28-41 üstünlüğümüzle bitti.

Türkiye ligi 3-4 sezon önceki avrupa'nın en iyi iki üç ligi seviyesinden çok gerilerde artık, bu gözlemleniyor. Ne tesadüf bu süreçte federasyon başkanı hidayet Türkoğlu. Oynanan basketboldan takımların kalitesine kadar çok gerilerdeyiz artık.

Gaziantep basket ilk yarıda sadece 1 üçlük atabildi 12-13 atışta düşünün. Hem ekonomik hem de sportif hedef açısından çok gerilerdeyiz. Fakat ligi korumakla yükümlü şahıs basketbolu yükseltmek dışında her şeyle uğraşıyor sağ olsun.

Obradovic gibi bir markayı bile korumalı bir ülke, sırf marka değeri için ama sürekli avrupa'nın en yüksek bütçeli takımı diyerek girdiler söze bagzi tipler... Bunlara en başta federasyon tepki göstermeliydi. Başka bir yerde bunu göremezdik. Spor rekabet ile yükselir, ama rekabeti engellerseniz ister istemez kalite düşer ve düşüyor da. Seyirci de covid yüzünden olmayınca izlenmesi çok daha güç bir hal almaya başladı bu maçlar.
34-53 bitti 3.ceyrek.

Gaziantep basketbol herhalde 1/21 3 sayı yüzdesi ile oynuyor ve bu bir rekor olabilir. Öte yandan biz de 3/18 falan ile atıyoruz. Bu kadar kötü yüzdeler az gördüm.
59-65 sona eren maç.

Son anlarda yine kriz yaşadık. 17 sayı önde götürdüğümüz maçı son anlarda yine riske ettik.

35 dakikada sadece 1 dış şut sokabilen g. Antep son 5 dakikada 5 isabet bularak bize panik yaşattı. Kazandık belki ama oyundan hiç memnun değilim. Hücumda çok doğaçlama oynuyoruz.