2021-2022 sezonu 9. hafta karşılaşması
Saat: 19:00   Hakem: halil umut meler
3 - 1
jose Sosa, Marcel Tisserand ve Nazım Sangare'nin yetişebileceği maç. [Süleyman Arat/Hürriyet]
trabzonspor'un liderlik umuduyla çıkacağı maç. onlarda hamsik yok, bizde ise valencia büyük ihtimal olmayacak. yetişse bile jetlag mi olur uykusuz mu kalır bilmiyoruz.

ferdi'nin iyi formunu yansıtacağı maç olmasını diliyorum.
marcel tisserand'ın oynayacağı söylenen maç. ts'nin bu defansa, hele birde hamsik'siz gol atabileceğini sanmıyorum.
Ya vezir ya rezil olacağımız maç. Kim kazanır bilemiyorum fakat bu maç en az iki fark ile biter. Ayrıyeten iki taraftar grubunun da kafayı yemiş olmasından mütevellit kaybeden takım olası mağlubiyette ederinden fazla hasar alacaktır.

Bizim ne oynayacağımızdan ziyade trabzon'un ne oynayacağı bu maç için çok daha önemli. Eğer Klasik bir abdullah avcı takımı yani geçen seneki trabzonspor taktiğinde bir takım ile oynarsak çok stresli bir maç geçiririz. Herhalde ligde bize daha ters gelebilecek bir takım bulmamız çok zor olur. Hele de ilk golü biz yersek vay halimize... gerçi bu son söylediğim bu evrede bizim için her takıma karşı büyük sıkıntı. keşke hamsik sakatlanmadaydı, keza bu sakatlık avcı'nın bu taktiğe yönelmesinin önünü de açmış oldu.

Kafayı formasyon ile bozmuş olan rahatsızlar eminim ki bu maçı sabırsızlık ile bekliyorlardır. Nwakaeme, Djaniny, gervinho, yusuf sarı gibi kanatlardan içeri girebilen, kanatlardan şut atabilen oyuncular da bizi bir hayli zorlayacaktır.

Ama işte olur da trabzonspor ileride pas yapmaya kalkarsa öyle bir fişlerini çekeriz ki uzun süre kendilerine gelemezler. Abdullah avcı istifa sesleri yükselir. Umarım bir şekilxe ilk golü biz atar ve keyifli bir maç çıkartırız.
her geçen gün önemi artan maç.

rakipler tek tek puan kaybederken(*) liderliği iyice sağlama almak lazım. bu maçı bize kazandırmazlar demek geliyor içimden ama takıma ve vitor pereira'nın derbi karnesine güveniyorum.