benim de ankaragücü tribünlerinden izleyeceğim maç. keşlerin yoğun oldugu tribünlerden aldık bileti. sağ salim döneriz umarım eve :)
hava şartlarının da iyi olmasıyla(*) çok zorlanacağımızı düşünmediğim maç. ankaragücü ne oynadığı belli olmayan bir takım. kadronun yarısının devre arasında değişmesiyle iyice kaos futboluna evrildiler.
Gustavo, serdar ve Vedat sanırım kart sınırında bu maç öncesinde. Yani sarı kart görmeleri durumunda GS derbisinde cezalı olacaklar. Mhk'nin de bu sezonki skandal kararlarını düşününce sarı kart vermek için fırsat kullanacakları aşikar. Garry'nin sakatlanması ardından rotasyon daraldı tabi bunda rotasyonu zengin tutmayan hocanın da suçu var.

Gustavo yerine emre kesinlikle forma giymeli. Bence Vedat da yedeğe çekilip mevlüt denenmeli, daha ne zaman bu rotasyon yapılacak. Zaten son haftalarda düşüş yaşıyor dinlensin. Serdar ise riske girmesi en zor isim. Falette ya da Rami orgill karşısında sıkıntı yaşarlar mi büyük oranda evet ama jailson belki süpürür orayı.

Derbiyi ve sakatları da düşünerek şöyle bir 11 dusunuyorm.

________________Altay____________

İsla______jailson_______rami____falette ( ölüm gibi )

Dirar_______emre______tolga c______ deniz t

__________________kruse______________

__________________Mevlüt_____________

Ya da benim düşündüğüm 4-3-2-1 şeklindebir kadro var bu maç özelinde,

__________________altay_______________

İsla_______jailson______falette______dirar___

__________ozan t ____emre____tolga c_____

___________ m ekici_______kruse______

________________ mevlüt_____________

Hocanın artık kadro derinliğini kullanması gerek. Madem bu kadar merkez orta saha var ve kanat oyuncumuz yok bu denenmeli.

Büdüt : serdar kart sınırında değil dedi gustavo fring sagolsun, o halde faletti belki bu maçta bekte denemek faydalı olabilir.