2021 Roland Garros
Tek Erkekler Final karşılaşması
3-2
Eurosport
Roland Garros 2021 tek erkekler final maçı.
Djokovic burada ikinci, toplamda on dokuzuncu Grand Slam zaferi için korta çıkıyor. Komşu Tsitsipas'ın ise kariyerinin ilk Grand Slam finali. İkilinin rekabetinde 5-3 Djokovic önde. Oynadıkları tek Grand Slam maçı ise geçen sene burada Kral'ın 3-2 kazandığı yarı final maçı.

Djokovic kazanırsa hem Federer ve Nadal ile olan farkı bire indirecek ve 2021 içerisinde öne geçme şansını yakalayacak hem de modern dönemde tüm Grand Slamler'i iki kere kazanan tek isim olacak. Tsitsipas ise yalnızca kendisi için değil ülkesi için de ilk Grand Slam zaferinin peşinde. İki taraf için de oldukça önemli bir maç.
ilk setinde tsitsipas'ın hayvanlar gibi iyi servis kullandığı maç. tie break oynanıyor şu an. djokovic 6-5 öndeyken maçtaki ilk servisi kıran tsitsipas oldu.

Tsitsipas'ın 7-6(6) ve 6-2 ile setlerde 2-0'ı yakaladığı maç. Djokovic resmen kaybetmeye çıkmış gibi ruhsuzca oynuyor. İlk sette servis kırıp 6-5 öne geçtikten hemen sonra servisini kırdırıp ardından da tie-break'te kaybetti ve sonra kendisinden en son beklenecek şeyi yapıp oyundan düştü. Özellikle ikinci setin son oyununda adeta hemen bitsin diye kontak kapattı.
djokovic direniyor. maçı 2-1'e getirdi. final adına yakışır bir şekilde oynanıyor. bence bu tsitsipas nadal'ı da yenebilirmiş.
djokovic : "nerede kalmıştık?"

dördüncü sette tsitsipas'ın servisini iki kez kırmayı başardı ve skor 3-0.
Setlerde 2-0 geriye düşen Nole 6-3 ve 6-2 ile çok rahat bir şekilde geri döndü.
novak djokovic'in 2-0'dan geri gelerek kazandığı müthiş maç. grand slamlerde 19. şampiyonluğunu kazandı ve federer ve nadal ile olan farkı 1'e indirdi.

bir zamanlar federer'in 15 grand slam şampiyonluğu varken djokovic'in 1 şampiyonluğu vardı. nereden nereye..
Dünya bir numarası, bu alemin kralı Novak Djokovic'in genç Yunan rakibini (6)6-7, 2-6, 6-3, 6-2 ve 6-4'lük beş sette geçerek kariyerinin 2. Roland Garros zaferini ve 19. Grand Slam zaferini kazandığı maç.

Daha sonra oynaması ve Nadal ile oynamış olması nedeniyle yorgun olduğu her halinden belli olan Djokovic yine de kendisini tanıtırken ilk bahsedilen özellikleri olan fiziksel ve zihinsel dayanıklılığıyla tenis camiasının çirkin yüzü Roland Garros seyircisini arkasına alan toy rakibini yendi. Söylemem gerekir ki Djokovic'in en iyi oyunlarından biri kesinlikle değildi ancak yıllardır takipçisi olduğumdan 2-0 geride olduğunda bile döneceğine emindim. Yanıltmadığın için teşekkürler Nole!
Üçüncü setin üçüncü oyunundan itibaren kum, çim, sert ayırt etmeden "tüm kortların tanrısı" sahaya tecrübeyi koydu ve winner olmak nedir bir kez daha gösterdi. Genç yunanın geleceği parlak, teniği fiziği yerinde, enerjisi gücü sağlam; lakin, tecrübe olmadan tüm bunlar kokmayan bir menekşe gibi dalında.. ve sonuç itibariyle, bir masum mor menekşe ağlıyor mu ne?