2021-2022 sezonu euroleague maçı.

ilk çeyreğin bitimine 5 dakika kala 6-5 öndeyiz.
başta ismet olmak üzere kendini yerden yere atıp formanın büyüklüğünü cümle aleme bir kez daha hatırlatanlara tekrar tekrar teşekkür etmemiz gereken maç.

sasha'nın dengeli beşleri aynı anda sahaya sürmedeki "farklı düşünme eğilimleri" bize birçok maçın sonunu getirememeye mal oldu. yine de sinerjik olarak düştüğü yerden inatla ve inançla kalkmayı bilen, rotasyonu daralsa da, hala net bir oyun kurucuya sahip olmasa da, savunmadaki direnciyle her seviyede rakibe karşı maçta kalmayı becerebilen bir ekip yarattığını kabul etmek gerek. bu takımın hücum setlerine "şut özgüveni" eklendikçe dünkü gibi kazanma ihtimalimizin düşük olduğu maçlarda bile rakibi 20'ye yatıran sonuçlar almamız gayet normalleşiyor.

işte bu yüzden, de colo ve vesely'nin yokluğu kadar ismet, metecan, şehmus gibi isimlerin varlığı da kendi kaderimizi tayin etmemiz için kritik. onlar var olduğu ve rotasyonda kendilerine düşen payı savaşarak kullandıkları sürece biz euroleauge'e tutunur, kendi ligimizde de efes'i tokatlarız.