Başta yıllarca matbaa makinelerinin başında beni ve kardeşimi yıllarca okutan babam sonrasında sağlık sektöründe yer alan emekçiler olmak üzere, madenciler, inşaat işçileri, hizmet sektörünün ezilenleri, demir çelik sektörüne hayat verenler, eğlence sektörünün geri planında gecesi gündüzü olmadan yaşamaya çalışanlar ve niceleri. Herkesin işçi Bayramı kutlu olsun.

Futbol denilince aklına Avrupa süper ligini kurmak gelen patron kulüplerine karşın, aylardır evine ekmek götüremeyen futbol emekçilerine de buradan selam olsun.

Futbol denilince hatta spor denildiğinde çoğumuzun aklına en tepedekiler geliyor olsa da herkes milyon dolarlar kazanmıyor. Salgın döneminde hemen her iş kolunda olduğu gibi bazı sektörler için para harcamaktan geri duruyor ilgililer; oysaki aşı olmak sadece süper ligde oynayan takımlardaki futbolcuların hakkı değil, amatörde mücadele eden de bir futbolcu ise onların da aşıya ihtiyacı olduğunu, umarım ülkenin kaynaklarını, işçinin alın yerini sömüren 5li çeteden teki olan şahıs hatırlar diyeceğim ama aklına bile gelmediğini söylemeye gerek yok.

Sadece futbol değil elbette , basketbol, tenis, kayak, binicilik ... Kısaca bütün branşlarda bu gerekli.

Son olarak, pandemi şartlarında dahi işçilerin çalışma saatlerinin uzatıldığı, tam kapanma safsatası içerisinde bile özgürce haklarını talep edecekleri şu günde bile sözde izin kağıdı ile zorunlu ve karşılıksız belki sigortasız mesai yaptırılan bir patron egemen ülkede yaşam mücadelesini veren, buna karşın haklarını savunanlara öcü gibi yaklaşan o insanların da emekçi günü kutlu olsun. Umudum günden güne azalsa da siz de bir gün hangi sınıfta olduğunuzu öğreneceksiniz, öğreneceksiniz ve bu doğrultuda mücadele göstereceksiniz.